ЗНАМЕНИТЕ СРПКИЊЕ ИЗ ПЕРА КЊИЖЕВНИЦА ЗА ДЕЦУ
Друго коло популарне едиције Издавачке куће Пчелица
Допринос жена у општој и културној историји нашег народа у прошлости није био истицан, а њихови мушки пандани су убирали све плодове славе и популарности. Последњих деценија заслуге женског пола добијају место које им припада, а допринос томе на свој начин дала је и Издавачка кућа Пчелица едицијом „Знамените Српкиње из пера књижевница за децу”.
Обиман и захтеван пројекат на коме су ангажоване најпознатије књижевнице за децу, ликовно је обједињен илустрацијама академског сликара и награђиваног илустратора Игора Крстића.

Након објављеног првог кола деци прилагођених прича о сликарки Мини Караџић, песникињи Милици Стојадиновић Српкињи, првој жени академику Исидори Секулић и пионирки модерног сликарства Милени Павловић Барили, а које су исписале наше водеће књижевнице за децу: Гордана Тимотијевић, Лидија Николић, Гордана Малетић и Весна Алексић, Пчелица је сада објавила и друго коло едиције „Знамените Српкиње из пера књижевница за децу”. У другом колу ове едиције заслужено место су нашле књиге: БАЈKА О ЧОВЕЧИЦИ – ДЕСАНKА МАKСИМОВИЋ, ауторке Виолете Јовић, ПРИЧА ЗА ЛАВА – МИЛЕВА МАРИЋ АЈНШТАЈН, ауторке Зорице Kубуровић, НАША НАДА – НАДЕЖДА ПЕТРОВИЋ, ауторке Оливере Недељковић, ХЕРОИНА НЕЖНОГ СРЦА – МИЛУНKА САВИЋ, ауторке Славке Петковић Грујичић и ПОЗИВ НА БИС ‒ ЖАНКА СТОКИЋ, ауторке Гордане Влајић.
У новом колу, низ знаменитих српских жена допуњују приче о песникињи Десанки Максимовић, која је била и остала једна од омиљених српких књижевница; несуђеној великој научници Милеви Марић Ајнштајн, жени генијалног ума, која је живела у сенци популарности свог супруга, великог научника Алберта Ајнштајна; сликарки Надежди Петровић, великом имену не само српске, већ и европске уметности с почетка XX века; славној ратници Милунки Савић, која је стекла углед, поштовање и чин наредника и прослављеној глумици Жанки Стокић, која је била истински заљубљеник у позоришну сцену и својим глумачким талентом дала немерљив допринос унапређењу позоришне уметности у Србији.
И док књиге попут ових из едиције „Знамените Српкиње из пера књижевница за децу” воде неравноправну битку са славним јунацима креативне индустрије, Издавачка кућа Пчелица ипак успева да својим издањима о догађајима и личностима из националне историје пробуди у младим читаоцима жељу за сазнањима из сопственог богатог културног наслеђа, на коме почива национални идентитет сваког народа.