АСФАЛТИРАЊЕ ПУТЕВА И РЕКОНСТРУКЦИЈА МОСТА
Приликом сусрета председника општине Лучани Миливоја Доловића са премијерком Аном Брнабић, која је у понедељак, 29. новембра, посетила Овчар Бању, истакнути су приоритети у финансирању Овчарско – кабларске клисуре на територији Општине Лучани.

Председник општине Доловић је предочио Међуресорној радној групи за уређење и развој Овчарско – кабларске клисуре да је неопходно асвалтирање путних праваца према значајним туристичким одредиштима на лучанској страни Мораве у Овчар Бањи, што је и увршћено у инфраструктурни план за 2022. годину.
Почетком наредне године биће асфалтирани путни правци: Лучани – Овчар Бања, преко Дљина, у дужини од 9,4 километара и пут ка репетитору на врху Овчара у дужини од 2,5 километара. Осим тога, планирана је и реконструкција моста у бањском насељу који повезује Чачак и Лучане, као и изградња параглајдинг стазе на Овчару.

На састанку је истакнуто да је у овај предео изузетних одлика у наредној години планирано улагање око 500 милиона динара, за Природњачки музеј у Овчар Бањи и паркинг, изградњу РХ центра у Бањи и измуљавање језера Међувршје, затим, водовод и канализацију, стаклени видиковац на Каблару. Наведено је и да су током претходне године у Овчарско – кабларској клисури реализовани пројекти у вредности од 185 милиона динара. Завршен је амфитетатар у Овчар Бањи, уређење пристаништа на језеру Међувршје, Железничка станица Овчар Бања, приступне саобраћајнице до Каблара и паркинг код манастира Благовештење.
Председник Доловић истиче да је Влада Републике Србије препознала стратешки значај Овчар Бање, након чега је клисура постала инвестициони центар Западне Србије.
-Завршетком свих најављених улагања, Бања ће постати и туристички центар за овај део Србије па и Европе. Наше две локалне самоуправе, Град Чачак и Општина Лучани, захваљујући заједничкој и посвећеној сарадњи, коначно ће моћи туристима да понуде врхунско бањско лечење, посебно однеговане и сачуване природне благодети као и духовни садржај српске „Свете горе“. Морамо знати да је на овом простору поред бањског извора раније било и небројено српских манастира и богомоља – наводи председник лучанске Општине.
-Прилика је да искажем и велику захвалност градоначелнику Чачка, Милуну Тодоровићу, као и члановима Међуресорне радне групе, јер су посвећени само једном циљу – да овом посебном пределу, где се, између осталог, налази десет манастира и једна пећина, врати заслужени ореол српске духовности – рекао је Миливоје Доловић.