ВРШЧАНИ ПОБЕДИЛИ ПОСЛЕ ДРАМЕ

Прва утакмица КЛС у којој су се вечарас у хали крај Мораве састали „Чачак 94 Quantox“ и „Вршац МеридианБет“ завршена је после великих узбуђења у којој су гости остварили победу 77:76 (17:25, 18:13, 24:19, 18:19).

Домаћин је боље започео сусрет, повевши 10:2. Вршчани половином првог периода крећу у пресинг и у једном тренутку успевају да смање заостатак, али уследио је одговор Чачана који на први одмор одлазе са осам поена вишка. Почетак друге четвртине обележава серија „Вршца Меридијанбета“ 8:0 којим поравнава резултат. Све време се игра у високом ритму што подразумева грешке и непрецизно ст. Играчи оба тима се нису показали као добри извођачи слободних бацања. Чачани имају однос 6/11, док код Вршчана он износи 5/9. „Чачак 94 Quantox“ ипак прву половину сусрета решава у своју корист 38:35.

Наставак сусрета припада гостима који агресивном игром чине серију 9:0, долазе у вођство 44:38 и тај вишак бране до пред крај трећег периода када домаћин успева да побољша шут и скок у одбрани, па у одлучујућих 10 минута улази са мањком од два поена.

Током последњег квартала велика борба на паркету. Оба тренера се опредељују за ниске поставе. Ритам је жесток. Игра се „поен за поен“ и на крају драма. Најпре Гројић тројком, 13 секунди пре крај, поравнава на 74:74, потом је Поповић оба пута прецизан са линије пенала, а то чини и Кочовић. Одлука пада секунд пре краја. Стојичић је фаулирао Поповића. Овај има половичан учинак са линије слободних бацања, али времена за постизање поготка нема. Бодови одлазе у Вршац.

„Чачак 94 Quantox“: Осаве 4, Јанковић, Радојичић 12, Гројић 15, Шапоњић, Кочовић 7, Стојичић 8, Албертон 9, Тодоровић 9, Думић 12.