ВЕЛИКА ПОБЕДА „ЧАЧКА 94 QUANTOX“

Утакмицу 12. кола АдмиралБет КЛС вечерас су у хали крај Мораве, пред 300 гледалаца, одиграли „Чачак 94 Quantox“ и „Спартак Office shoеs“. Домаћин је остварио значајну победу 72:67 (12:21, 24:17, 14:19, 22:10).

Као што су и најављивали из табора „Чачак 94 Quantoxa“ у овај дуел су ушли са жељом да покажу колико стварно вреде против екипе која са успехом игра у АдмиралБет КЛС и АБА 2 лиги.

Од старта утакмице играло се у високом ритму. Тренери Мићић и Јовановић честим изменама одржавају тај темпо. Суботичани су нешто сигурнији у првих десет минута, мање греше и успевају да казне пар неискоришћених „зицера“ домаћина и на први одмор одлазе са девет поена вишка. Фанатичном борбеношћу и чврстом одбраном Чачани хватају прикључак и на половини утакмице имају заостатак од два поена.

И у трећем кварталу велика борба на терену. Чачани су у једном тренутку имали вишак од пет поена, али су гости били мирнији у завршници и захваљујући поенима Церовине у последњих десет минута ушли са вођством 57:50.

Следи паклених пет минута Чачана који постижу 15, а примају 1 поен! Гости делују „изгубљено“, али се не предају. Међутим, у завршници је Пулиам зналачки водио свој тим до победе. Организовао је дуге нападе које су Суботичани заустављали фауловима. Био је прецизан са линије пенала.

На крају велико славље домаћина.

„Чачак 94 Quantox“: Додић 16, Стајчић 6. Пулиам 21, Гројић, Пешаковић 2, Лакић, Мајсторовић, Гашић 17, Пантић 2, Даниловић 2, Думић 6.