Društvo

ВАСКРШЊА РАДИОНИЦА И МЕЂУГЕНЕРАЦИЈСКО ДРУЖЕЊЕ

На Велики понедељак одржана је Васкршња радионица која је окупила све генерације. Деца и млади су украшавали васкршња јаја, а старији савладавали технике пустовања вуне и макраме, односно, везивања чворова. Окупљање старијих и млађих показује снагу заједништва и очување породичних вредности.

– Ово дружење је врло важно да би се генерације зближиле и повратио породични дух. Само тако можемо очекивати да млади израсту у људе који негују породичне вредности – напоменула је Биљана Васојевић, секретар Друштва за борбу против шећерне болести „Diabetes mellitus“, које је било домаћин и један од организатора Васкршње радионице и међугенерацијског дружења. Учествовали су млађи и старији чланови, њихови пријатељи, као и представници осталих удружења особа са инвалидитетом.

Поред Друштва за борбу против шећерне болести, Васкршњу радионицу су организовали Центар за неговање традиције и Удружење „Ксенија – руски језик“. У свим активностима, не изостаје ни подршка Града Чачка. Један вид помоћи биће и новоосновани градски Савет за унапређење положаја особа са инвалидитетом. 

– Већ годинама сам гост на овим радионицама. Повод је изузетан и драго ми је да су се сакупили и млађи и старији. Савет ће бити спона између Града Чачка и удружења особа са инвалидитетом. Верујем да ћемо ефикасније решавати нагомилане проблеме и да ће им бити бољи живот у нашем граду – изјавио је Владан Милић, заменик градоначелника Чачка. Он је похвалио Удружење „Ксенија – руски језик“, које је и претходних година учествовало на радионицама Друштва за борбу против шећерне болести, посвећених великим празницима. Истакао је и значајну улогу председнице Ксеније Радојичић да поврати учење руског језика у наше школе. Заменик градоначелника упутио је и похвале Центру за неговање традиције за све што је урађено у последње време у очувању српске изворности.

Ништа мањи није ни значај Друштва „Diabetes mellitus“ које 2025. слави 20. годишњицу. Осим помоћи оболелима, има и значајну улогу у разбијању дискриминације и предсрасуда o особама са инвалидитетом. Недавно из Друштва потекла и иницијатива да сезнори за стално мерење нивоа шећера у крви буду доступни свима који су болују од дијабета типа један, а не само младима до 18 година.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.