СУДИЈЕ ПОКВАРИЛЕ ДОЖИВЉАЈ

Знало се да „Борац Моцарт“ улази битно ослабљен, недостајао је Фурманавичиус, у дуел са квалитетном екипом која није случајно у прва два кола савладала „Црвену зевзду“ и „Олимпију“ и да су гости важили за фаворита, али оно што се дешавало у последњих пет минута другог квартала нико није очекивао. За то је највише заслужна судијска тројка коју су чинили Дамир Јавор, Игор Драгојевић и Радош Савовић.

Но, пођимо редом. У хали крај Мораве вечерас се окупило нешто више од 2.000 гледалаца да посматра утакмицу четвртог кола АБА 1 лиге у којој су се састали „Борац Моцарт“ и новајлија у лиги „Дубаи“. Атмосфера сјајна, играчи мотивисани и током првих десет минута гледамо одличну кошарку. Ношени публиком домаћи кошаркаши предвођени расположеним Павићевићем у 14. минуту воде 33:29. А, онда на сцену ступа именована тројка. До одласка на велики одмор Гагићу се досуђују три личне грешке у нападу, потом Јошилу, па неспортски прекршај Павићевићу. Публика није могла да остане имуна на таква дешавања. Један гледалац је морао да буде и удаљен са трибина, па је уследила краћа пауза. Игра „Борац Моцарта“ се у тим тренуцима практично „распала“. Искусни гости то вешто користе и уз сјајан шут за три поена, у првих 20 минута однос је био 7/10 прву половину утакмице завршавају са вођством 47:36. Кад у првим минутима трећег квартала нису досуђени кораци Дувериоглу које су сви видели осим делиоца правде након којих је Абас постигао три поена, а тренер домаћина Саша Оцокољић добио техничку грешку и Анђушић их претворио у поен са линије пенала, победник је практично био одлучен, јер је „Дубаи“ повео 51:38.

Упркос напорима домаћина да нешто учини гости су сигурном игром, предвођени Тејлором и Анђушићем, рутински привели утакмицу крају и остварили победу 87:74 (24:23; 23:13; 24:27; 16:11).

„Борац Моцарт“: Болдвин 10, Радовић, Павићевић 16, Николић 7, Јошило 6, Ћурчић , Смит 9, Гагић 4, Манојловић 6, Валинскас 16.