Aktuelno Društvo Ivanjica Sport

САРА ЂОКИЋ НАЈБОЉА СПОРТИСТКИЊА

Атлетичарка ивањичког „Јавора“ Сара Ђокић освојила три златне медаље, срушила рекорд МОСИ игара на 200 метара стар 14 година и проглашена за најбољу спортисткињу 59. Међуопштинских спортских игара, одржаних у Ужицу од 10. до 14. јула.

На овогодишњим МОСИ играма учествовали  су спортисти из 30 општина Србије, Црне Горе и БИХ. Спортисти Ивањице освојили су девет медаља и то шест у атлетици (три златне, једна сребрна, две бронзане), две бронзане у каратеу и једну златну у шаху. Хероина игара била је атлетичарка „Јавора“ Сара Ђокић. Освојила је три златне медаље и то на 100 и 200 метара и у штафети 4×100 м и у свим тркама истрчала своје личне рекорде. Оборила је рекорд МОСИ игара на 200 м стар 14 година истрчавши резултат 25,07 секунди. Проглашена је за најбољу спортисткињу овогодишњих игара.

После двоструке титуле пионирске првакиње Србије и истрчаног пионирског рекорда Србије на 300 метара, ово је још један сјајан резултат атлетичарке Јавора, најбоље младе спортисткиње општине Ивањица.

„Златну“ екипу штафете су, уз Сару, чиниле и: Елена Владушић, Нађа Савић и Катарина Рајковић. Елена Владушић се окитила и сребрном медаљом на 400 метара, док је бронзане на 800 и 3.000 метара освојила Милица Томашевић.

Прво место и златну медаљу извојевали су екипно и ивањички шахисти.

Каратисти су бронзане медаље добили екипно у женској и у појединачној мушкој конкуренцији.

Oпширније у издању „Чачанског гласа“ у петак, 19. јула.