Vazdušna luka “Morava” u Lađevcima biće najbolji kargo aerodrom u ovom delu Evrope, izjavila je danas u Čačku ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović, dodajući da će biti izgrađena pista dužine četiri kilometra.

“To će biti najduža pista na Balkanu, upravo zbog velikih aviona. Taj deo naše zemlje jeste najperspektivniji za kargo saobraćaj i kao što smo uspeli da ga podignemo u putničkom, sigurno ćemo uspeli i kargo”, istakla je Mihajlović.
Ona je navela i da postoje razmišljanja da se idee u strateško partnerstvo.
Država se od 2014. godine, kaže Mihajlović, strateški opredelila da razvija vazdušni saobraćaj, sa idejom da se osnivanjem preduzeća “Aerodromi Srbije” pomogne razvoj malih aerodroma, zbog povezivanja naroda i bržeg razvoja privrede i turizma.
“Tada smo dobili kritike da je to nemoguće, a 2019. godinu završili smo sa ‘Nikolom Teslom’ kao najuspešnijim aerodromom u regionu, niškim aerodromom sa 440.000 putnika”, rekla je ona.
Mihajlović je podsetila da se završava aerodrom u Pranjanima i da će do kraja sledeće godine biti završen i aerodrom u Trebinju.
“Očekujem da 19. septembra svi zajedno u Pranjanima obeležimo važan dan za srpski i američki narod, jer naši odnosi treba da budu sve bolji. Na osnovu dogovora predsednika Aleksandra Vučića i Milorada Dodika gradimo i aerodrom u Trebinju i u decembru sledeće godine do ovog grada u Hercegovini stizaćemo za 40 minuta”, zaključila je Mihajlović.
Izvor: MNA