ОДРЖАНА БИЦИКЛИСТИЧКА ТРКА ЗА ,,НАГРАДУ ЧАЧКА“

Овогодишња бициклистичка трка за ,,НАГРАДУ ЧАЧКА“ бодовала се и за Куп Србије. У сениорској конкуренцији Огњен Илић освојио је друго место као и екипа ,,Борца“. Код најмлађих, дечака до 9 година победио је Дамјан Димитијевић испред Огњена Ђокановића, а код дечака до 11 година други је био Вук Јевтовић.

Трка за ,,НАГРАДУ ЧАЧКА“ одржана је у суботу 4. маја, на кружној стази у селима Јежевица и Бањица, дужина једног круга је била 7,6км.Ово је била друга трка у оквиру овогодишњег Купа Србије у друмском бициклизму за све узрасне категорије. Одржано је 15 трака од најмладјих до ветерана. Услови за тркање били су оптимални, од временских услова, асфалтне подлоге, обезбеђења и конкуренције.

Сениори су возили 12 кругова у укупној дужини од 91,2 км. Већ у првом кругу у првом бегу одвојили су се Огњен Илић из Борца и Михаило Столић из ,,Лотус тима“ Сомбор. Знало се и пре старта да ће се највећа борба водити измедју бициклиста из Чачка и Сомбора. Ове две екипе доминирале су трком и поред учешћа најбољиг српских професионалних бициклиста јер је на трци учествовао и Душан Рајовић из екипе протима БАХРЕИН, као и други српски професионалци. Одбегли тандем је из круга у круг повећавао предност и задњи круг је одлучио победника. Овај пут победио је бициклиста из Сомбора Михаило Столић испред Огњена Илића. Победу Сомбораца употпунио је Јован Дивнић који је освојио треће место. Дејан Цогољевић освојио је пето, а Бошко Величић седмо место. Екипно први је био ,,ЛОТУС ТИМ“ Сомбор, други ,,БОРАЦ“ Чачак.

Јуниори су возили заједно са сениорима, победио је Растко Никачевић из Тout de Fun-Београд, а ,,Борчеви“ јуниори Вукашин Јованчевић и Филип Ћериман освојили су пето и шесто место.

У категорији дечака до 9 година, најмлађи бициклисти Борца освојили прва два места, победио је Дамјан Димитријевић, други је био Огњен Ђокановић, пети је био Немања Савић, а шести Јован Гордић. Екипа ,,Борца“ освојила је прво место. Они су возили стазу дужине од 3км.

У категорији дечака до 11 година Вук Јевтовић освојио је друго место, Давид Драговић био је четврти, а Ђорђе Станисављевић пети. Екипа ,,Борца“ освојила је прво место. Ова категорија возила је једна круг од 7,6км.

У категорији ветерана преко 50 година, Бојан Васовић освојио је друго место. Ова категорија возила је 6 кругова у укупној дужини од 40,6км.

Трку су помогли бројни донатори, јавна предузећа, установе и појединци који су дали велики допринос да ова спортска манифестација продје на високом нивоу. Овом приликом организатор се свима јавно захваљује на помоћи.