Председник Србије Александар Вучић данас у Палати Србије уручио је одликовања заслужним појединцима и институцијама поводом Сретења – Дана државности Србије.
![](https://i2.wp.com/www.caglas.rs/wp-content/uploads/2025/02/1000121279.jpg?fit=640%2C361&ssl=1)
Орденом заслуга за одбрану и безбедност другог степена одликован је Технички ремонтни завод „Чачак“ за натрпосечно, узорно и часно извршавање дужности и задатака у областима одбране и безбедности. Председник Вучић Орден је уручио директору, пуковнику, доктору Војкану Радоњићу.
За изузетне заслуге и исказану животну храброст у области хуманитарног рада одлукована је Татјана Обрадовић из Чачка, мајка троје деце и четворо унучади, која је усвојила девојчицу Нађу. Мала Нађа болује од булозне епидермолизе, болести која се води као најтежа на свету, познатија као „дете лептир“.
![](https://i2.wp.com/www.caglas.rs/wp-content/uploads/2025/02/1000121286.jpg?fit=640%2C371&ssl=1)
Одличја подељена у три категорије – ордење, медаље и споменице, додељена су појединацима и институцијама, на списку је њих укупно 87.
Признања су додељена и постхумно, златном медаљом осликован је Никола Крсмановић ког је летос у вршењу дужности убио албански терориста, редитељу Милораду Милинковићу и бизнисмену и филантропу Миодрагу Костићу.
Најпрестижније признање – Орден Карађорђеве звезде, установљено је 1904.
В. Ј.