Grad

НОВИ ОБЈЕКАТ ОД НАРЕДНОГ ЛЕТА У МАШИНСКО-САОБРАЋАЈНОЈ ШКОЛИ

Директорка канцеларије за дуално образовање Габријела Грујић данас је у Чачку, заједно са градоначелником Милуном Тодоровићем и професором Машинско – саобраћајне школе Александром Дилпарићем, потписала споразум о пословно – техничкој сарадњи, у циљу реализације изградње и опремања Тренинг центра, који ће бити изграђен у овој школи.

Пројекат изградње Тренинг центра, биће од великог значаја, како за ученике Машинско – саобраћајне школе, тако и за све младе у Чачку, али и околини.

Александар Дилпарић, Габријела Грујић, Милун Тодоровић

 – Наша школа се међу првима прикључила у процес дуалног образовања, прво у текстилној струци, а онда и у образовним профилима: бравар, заваривач, механичар моторних возила, оператер машинске обраде и четворогодишњим профилима, техничар за компјутерско управљање и машински техничар за компјутерско конструисање и техничар мехатронике. То је сада већ озбиљан број ученика и у том процесу смо имали велику подршку Града Чачка, Канцеларије за дуално образовање, као и бројних компанија које су биле спремне да прихвате ученике који ће се школовати по том моделу. Резултати су видљиви и ово је велика сатисфакција за нашу школу и допринеће даљем развоју – рекао је професор Машинско – саобраћајне школе Алексанар Дилпарић.

Према речима градоначелника Тодоровића, Тренинг центар простираће се на око 1.000 метара квадратних у дворишту Машинско – саобраћајне школе, а вредност ове инвестиције је око 230 милиона динара, али још око пола милиона евра биће уложено у опрему:

– Уместо старог, градиће се нови објекат са приземљем и спратом, објекат ће имати соларне колекторе и постојеће топла веза са главном зградом.  Оно што је веома важно за нас, јесте да ће и ова и остале школе моћи да користе све услове које пружа овај Тренинг центар, који ћемо изградити до лета наредне године. Већ у школској 2025/2026. години, ученици ће моћи да користе нови Тренинг центар. Уводимо још један профил и на Технички факултет који је потребан нашој привреди, јер све ово што радимо, радимо по захтеву привреде. Пре седам година као пионирски град у Србији кренули смо са пројектом везаним за текстилну индустрију у Машинско – саобраћајној школи и имамо већ четири генерације које су изашле.

Поред бројних предности дуалног образовања, најзначајнија је могућност брзог запослења.

– У времену у ком живимо, не можемо да говоримо о томе да се млади одмах запосле, уколико немају знања и вештине и способности, а да би могли да сазнају да њихови теоријско знање вреди, морамо отворити врата компанија. Нас су препознале европске компаније као лидере у развоју дуалног образовања и управо због тога изградња Тренинг центара даје нову снагу коју држава препознаје, као једно највеће богатство, а то је оснаживање образовања људског капитала – рекла је, између осталог, директорка Канцеларије за дуално образовање Габријела Грујић.

Виолета Јовичић

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.