Društvo Obrazovanje

НАЈВЕЋА НАГРАДА – ДОБРИ И УСПЕШНИ ЉУДИ

РЕКОРДАН БРОЈ НАГРАДА УЧЕНИКА МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ, У КЛАСИ ПРОФЕСОРА СОЛФЕЂА АЦА МИЛЕКИЋА

Ученици Музичке школеДр Војислав Вучковић”, из класе професора Аца Милекића, током ове школске године су на 30. Републичком такмичењу и три Међународна такмичења из области солфеђа и теорије музике освојили незапамћен, рекордан број награда. Укупно су добили143 награде, односно, 105 првих (од којих 40 специјалних, са максималним бројем поена, са 100 бодова), 24 друге, десет трећих и четири похвале.

ЖЕЉА ЗА УСПЕХОМ

– На 30. Републичком такмичењу из солфеђа и теорије музике, а у организацији Удружења музичких и балетских педагога Србије, одржаном у септембру прошле године, у Београду, ученици су освојили 21 награду, односно, 15 првих (од којих седам специјалних), три друге, две треће и једну похвалу. Са 11. Међународног такмичења из солфеђа и теорије музике, одржаном у марту, у Београду, ђаци су понели 42 награде, односно, 31 прву (од којих 14 специјалних), седам других, две треће и две похвале. На 9. Међународном такмичењу, у организацији УМБПС-а, одржаном у априлу, такође у Београду, ученици су освојили 42 награде, односно, 28 првих (од којих 11 специјалних), осам других, четири треће и једну похвалу. На 16. Међународном такмичењу из солфеђа и теорије музике – Меморијалу “Љиљана Ђорђевић Шкарица”, одржаном почетком јуна, у Лазаревцу, ђаци су понели 39 награда, односно, 31 прву (од којих осам специјалних), шест других и две треће – поносно наводи професор солфеђа и теорије музике Ацо Милекић незапамћен успех својих ученика.

За сјајне резултате је најважније да постоји жеља за успехом, али важна је и хармонија у заједничком раду, као и велика љубав према музици, наглашава за наш лист професор Милекић.   

УЗАЈАМНО ПОВЕРЕЊЕ – ОБОСТРАНА РАДОСТ

Све награде су награде за незаборав. То је велики успех ученика, али истовремено и лепо презентовање наше школе и нашег града. Тако велики број награда и са тако важних и престижних такмичења сигурно представља огроман успех. До њих, свакако, није било лако доћи. Уложено је мног рада, стрпљења, одрицања и жеље за успехом. Осим на редовним часовима, користили смо слободно време и викендима како бисмо се за такмичења што боље припремили. Овом приликом бих се посебно захвалио директору школе, који је показао пуно разумевања за наш рад, али и за константну подршку за сва такмичења за која смо се припремали. А ученици као ученици. Они су добри, вредни, радни, марљиви и изнад свега мудри. Са њима је задовољство радити и зато сам на њих, као и увек, веома поносан. Успоставили смо узајамно поверење и резултати су ту. Радост је обострана. Веома сам срећан и због све чешћег укључивања млађих колега на разна такмичења и лепих резултата које са својим ученицима постижу и тако доприносе дигнитету и угледу наше школе – каже професор Милекић.

Наравно, сјајни резултати ове изузетно музикалне деце су великим делом заслуга и саговорника “Гласа”, који је у Музичкој школи “Др Војислав Вучковић” у Чачку запослен од 1993. године. Професор је својевремено водио хор ове школе, КУД “Абрашевић“ и Дома културе, као и мали хор чачанских обданишта. Велики допринос успешном раду и афирмацији Музичке школе дао је својим упорним, континуираним и неуморним трагањем за музикалном децом. Још од заснивања радног односа, самоиницијативно је посећивао основне школе и вртиће у граду, и допринео повећаном интересовању талентоване деце за упис у Музичку школу.

Професор Ацо Милекић је, наравно, добитник и многих признања, а веома му је драга Награда за изузетне педагошке резултате, коју је добио од Удружења музичких и балетских педагога Србије. Поред Децембарске награде Града Чачка, 2020. године, професор је добио и признање од Заједнице музичких и балетских школа Србије за вишегодишњи рад и свестрано деловање у образовању младих талената. Како каже, награда његовог града је нешто посебно и на њу ће сигурно заувек бити поносан. Али, за несебичну љубав, пожртвовање, пријатељство и знање уложено у одрастање уметника, највећа награда су, пре свега, добри и успешни људи, наглашава професор.

Н. Р.

Фото: Архива саговорника

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.