Након прекида конститутивне седнице Скупштине града Чачка, скупштинску салу нису напустили ни одборници позиције, ни опозиције. Тек око 17:30, одборницима се обратио помоћник градоначелника Мирослав Петковић, позивајући их да наставе са радом. Он је рекао да „опозиција и даље опструише рад конститутивне седнице, да седница практично није ни почела, јер није утврђен кворум, нити усвојен дневни ред, па због тога није могла ни бити прекинута“. Такође, позвао је и представнике стручне службе да објасне на који начин се води седница и како се поступа у случају ако најстарији одборник неће да председава конститутивном седницом.
Док је Петковић говорио одборници опозиције су стално понављали да седница не може да се настави, јер нису испуњени законски услови. Чуле су се и пиштаљке, како би се прекинуло Петковићево излагање.
Упркос противљењу опозиције, председавање седницом је преузео Боро Васиљевић (СНС) пошто је првом најстаријем одборнику после Ћаловића – Радмилу Мишовићу позлило, па је морао да напусти салу, док је Предраг Теофиловић, као први најстарији после њега, одбио да то учини. Након тога је започета прозивка одборника, како би се утврдило да ли постоји кворум.
Витомир Ћаловић се током прозивке поново обратио одборницима и подсетио да је седница прекинута око 11 сати и да је Игор Трифуновић требало д преда пријаву суду, уколико сматра да прекид седнице није био у складу са законом. И даље се држао става да нису испуњени законски услови да се седница одржи. Након тога је напустио седницу.
Након читања свих тачака дневног реда, позвани су одборници да гласају, али су сви присутни у сали подигли руке. Председавајући је рекао да је дневни ред усвојен са 40 гласова.
Љиљана Станишић, председница ГИК-а, је упркус звиждуцима прочитала извештај ГИК-а, али је због опаски одборника опозиције врло често прекидала излагање, како би одговорила на прозивке.
Након усвајања извештаја ГИК-а, уследио је избор чланова верификационог одбора, а након тога и верификација одборничких мандата, којом је установљено да је у сали присутно 40 одборника, јер су одборници опозиције одбили да се изјашњавају током прозивке.
Током избора чланова верификационог одбора дошло је до вербалног препуцавања између одборника опозиције и позиције, који је био на граници да прерасте у физички обрачун.
Након десетоминутне паузе, представници владајуће већине су наставили седницу.
В. С.