Sport

ЧАЧАК – ГРАД КОШАРКЕ И ЗА ДЕВОЈЧИЦЕ

„Плавооке даљине
савиле се у клупче.ˮ (Васко Попа)

Када говоримо о Чачку, можемо говорити о историји, архитектури, уметности, рокенролу,
али оно што ће покренути најватреније разговоре и загрејати срца Чачана засигурно јесте
кошарка. Ударање наранџасте лопте о бетон најдражи је звук младих некада и сада, а кошаркашке легенде попут Радмила Мишовића, Драгана Кићановића и Жељка Обрадовића увек ће будити понос и представљати узор за младе играче. У наредном периоду очекује се и отварање Музеја кошарке који ће новим генерацијама показати златни положај чачанских кошаркаша на мапи југословенске, али и европске кошарке.

Фотографије: Страница Наша школа кошарке


Ново време доноси и неке нове будуће легенде овог спорта и можда је дошао тренутак да се међу њих упише и женско име. Историјат женске кошарке овенчан је бројним наградама и успесима, што се наставило и у новијим временима када су српске кошаркашице освајале европске и олимпијске златне медаље, а међу њима и Чачанка Јулијана Војиновић.

Фотографије: Страница Наша школа кошарке


Кошаркашка лопта све је чешће у рукама младих Чачанки које тренирају у жељи да постану симболи свог града као представнице овог величанственог спорта. Једна од њих –Снежана Лукић – одлучила је да своје искуство као некадашње кошаркашице, сада
тренера и мастер професора спорта и физичког васпитања, пренесе на девојчице од 1. до 6. разреда тако што је отворила школу кошарке за девојчице под називом „Наша школа кошаркеˮ.

Фотографије: Страница Наша школа кошарке

За сада тренира тридесетак полазница на две локације – у школама „Филип Филиповићˮ и „Владислав Петковић Дисˮ и води их на пријатељске утакмице у околним местима како би се припремиле за млађе пионирско и пионирско првенство за девојчице следеће сезоне. Како Снежана каже, битан јој је рад са млађим узрастима због правилног раста и развоја и сматра да су управо девојчице потребне сваком спорту јер су истрајне, упорне и, ако им се посвети већа пажња, могу стварати чуда.


Кошарка у розе боји? Зашто да не! Како кажу – није битна боја дреса, важан је грб на њему.

Марија Миљуш

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.