„БОРАЦ“ ОПЕТ ПАО У ФИНИШУ

Утакмица 11. кола „АдмиралБет“ АБА лиге у којој су се састали „Борац“ и „ФМП“ одиграна је вечерас у хали крај Мораве пред 1.000 гледалаца. Драматична утакмица је завршена победом гостију 80:78 (14:29, 20:20, 21:14, 17:14). У тиму „Борца“ после дуже паузе су се нашли Радован Ђоковић, опорављао се од повреде укрштених лигамената, и Дуда Санадзе, дуго осећао последице вируса корона.

Домаћини су почели како се само пожелети може. После пет минута имали су вођство 17:2 и ту предност сачували до краја прве четвртине. Постигли су пет тројки и имали 15 скокова наспрам седам противничких.
У наставку тим из Железника игра агресивну одбрану, а бекови „Борца“ имају проблема са организацијом игре. Предност се „топи“, а за игру је током других десет минута најрасположенији Маринковић који је до одласка на велики одмор постигао 14 поена и остварио шест скокова.
У трећој четвртини велика борба. „Борац“ има жестоких проблема са реализацијом, а са друге стране бекови“ ФМП“ – а Џонс и Невелс разигравају своје саиграче, а користе и најмању шансу да постигну кош, па тимови у последњих десет минута улазе резултатски поравнати.
Паклена атмосфера је у хали последњих десет минута. Домаћи кошаркаши су „отерани“ од коша. Покушавају шутем за три поена, али узалуд. Џонс 12 секунди пре краја доводи „ФМП“ у вођство 78:77. Тотално индиспонирани Хејл брзоплето покушава да постигне тројку, а потом Невелс постиже два поена са линије пенала и гости остварују победу 80:78.
„Борац“ : Илија Ђоковић 2, Ћурчић, Хејл 9, Санадзе, Радован Ђоковић, Лопез 13, Ђорђе М. Ћурчић, Томашевић 5, Пецарски 9, Лешић 11, Маринковић 17, Чарапић 11