Marketing

Prednosti dnevnog igranja u dečijim igraonicama

Prednosti dnevnog igranja u dečijim igraonicama

Sve dečije igraonice nude usluge dnevnog igranja dece, kao i proslave dečijih rođendana. Postoje varijacije na temu, tako da neke imaju jednu vrstu usluge kada su proslave u pitanju,  dok druge nude razne rođendanske pakete. Svakako, dečije igraonice postale su mesto okupljanja i najmlađih, ali i roditelja, baka i deka koji imaju mali predah dok se mališani bezbrižno druže i igraju.

Igranje u dečijoj igraonici postala je veoma popularna, skoro svakodnevna aktivnost mnoge dece. Porodice praktikuju da se neko vreme nakon posla, škole ili obdaništa provede u omiljenoj dečijoj igraonici zbog toga što ona pruža sve potrebne uslove za kvalitetnu i bezbednu igru. Decu tokom dana treba animirati. Umeju da se igraju samostalno u svom prostoru, ali dešava se da im ta igra dosadi. Žele da idu napolje ili negde gde će im biti zabavno. Nema boljeg mesta od dečije igraonice.

Zimsko, hladno vreme prilika je za igranje u zatvorenom delu decije igraonice. Enterijer je u većini dečijih igraonica veoma je prostran i ima dovoljno mesta za igranje. U kućama i stanovima često nemamo toliko mesta. Deca se sudaraju sa nameštajem i ne mogu baš da se razmašu u svojoj igri. Opšte je poznato da klinici imaju puno energije koju žele negde da utroše. Stoga vole da jurcaju, skaču i pentraju se. Međutim, u stanu nemaju gde, a i da imaju to obično nije baš bezbedno. U dečijim igraonicama sve je podređeno potrebama najmlađih. Pored toga što imaju dovoljno prostora, taj prostor je uređen tako da su deca maksimalno zaštićena od povreda. Svaki stub na toboganu i lavirintu obložen je debelim sunđerastim slojem preko kog je gumirana zaštita. Čak i da se dete slučajno udari, neće ga zaboleti. Podovi su takođe osigurani debelim slojem sunđera ili gume. Svaki pad se ni ne oseti. Materijali od kojih se prave sve igračke i oprema u dečijim igraonicama su bezbedni i ekološki. Nema oštrih ivica, tvrdih nezaštićenih površina, niti bilo čega što predstavlja opasnost. Za razliku od ovih igrališta, sva ona koja viđamo po parkovima nisu baš toliko „mekana“ i udobna ako se padne tokom igre. Dečije igraonice su tu bez premca najbezbednije. Istina je da su nekada parkovi, tj. dečija igrališta u njima bila daleko „surovija“ nego danas. Go beton, limeni tobogani, metalni stubovi kao nosači ljuljaški, metalne rakete za penjanje, metalne penjalice u obliku luka itd. Jednina mekana stvar na ovim igralištima bio je pesak za igru u betonskom bazenu i eventualno blato ispod ljuljaške. Dobra stara vremena. Šalu na stranu, danas mnoga dečija igrališta imaju tartanske podloge i malo mekše, plastične tobogane, penjalice, ljuljaške i klackalice. Ipak, u dvorištima dečijih igraonica, koje imaju i spoljni prostor za igru, sve je podignuto na još viši nivo bezbednosti. Na podu je deblji i mekši tartan koji se redovno obnavlja, ukoliko se na njemu pojave oštećenja. Okolo je prirodna trava koja se redovno kosi ili veštačka trava. Sve ove činjenice idu u prilog tome da je i roditeljima mnogo lakše i opuštenije da sa detetom provedu vreme u dečijoj igraonici nego negde u javnom parku. Kada je vreme lepo dečija igraonica je bolja opcija, jer i mame i tate imaju dušu, pa mogu nekad na miru i kafu da popiju. Manja je gužva, a tu su i hostese i animatori koji paze na decu koja se igraju, dok odrasli sede u kafiću dečije igraonice samo par metara dalje.

S druge strane, kada je loše vreme nemamo mnogo izbora. Deci najviše prija igranje u dečijoj igraonici. Potražite neku koja u tom trenutku nema zakazan rođendan zatvorenog tipa, i idite sa detetom na igranje, a vi malo predahnite uz kafu.

PR tekst

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.