За изградњу нове болнице у Чачку добијена је грађевинска дозвола. Нова болница, односно, хируршки блок, простираће се на 26.000 квадрата. Изградњом нове зграде значајно ће бити растерећена постојећа зграда, која ће бити интернистички центар. Према речима Милуна Тодоровића, градоначелника Чачка, иако је читава прича започета пре седам година са тадашњим директором Опште болнице у Чачку Радом Милошевићем, након неколико година, коначно је решена потребна пројектна документација, а иградња ће кренути почетком 2025. године.
– Са Канцеларијом за јавна улагања пре неколико година кренули смо у озакоњење свих објеката, на око 33.000 квадрата у павиљонском типу, у тој години, за озакоњење издвојили смо 12 милиона динара. Кренули смо у реализацију, надали смо се да ће то ићи много брже, али то је огроман поступак, када смо то завршили кренули смо у пројектовање нове зграде болнице од 26.000 квадрата бруто површине, 23.000 квадрата нето површине и друге фазе уклањање барака, осим зграда које су под заштитом Завода за заштиту споменика културе из Краљева и Републике Србије. Заједно са представницима Опште болнице, министарством, начелницима свих одељења, пројектантом, дошли смо до коначног решења, добили смо грађевинску дозволу за нову болницу. Конкурисали смо код Министарства за јавна улагања и имамо чврста уверења од председника Републике и Владе Републике Србије да ћемо већ наредне године кренути са изградњом болнице – рекао је Милун Тодоровић, градоначелник Чачка.
У претходном периоду велика новчана средства уложена су у чачанску Болницу, ангио сала и магнетна резонанца од великог су значаја за становнике Моравичког округа.
– Болница ће у свом саставу, односно, у новој згради имати породилиште, хирургију, ортопедију, урологију и та зграда биће топлом везом повезана са садашњом зградом и то ће бити интернистичка болница. План нам је када у наредне две и по године завршимо и опремимо нову болницу, да сва она одељења која су сада у павиљонском блоку, неурологија, кардиологија пређу у ту зграду и да то буде интернистичка болница. Већ смо 2017. године обезбедили Ангио салу у којој је урађено скоро 10.000 интервенција за ових седам година. Уз велику подршку професора Садића и доктора Петровића са Дедиња и наравно наших младих спацијализаната отишли смо и корак даље, па је држава обезбедила магнетну резонанцу, у њу је скоро 200 милиона динара инвестирано, тако је комплетирана дијагностика, а самим тим растеретиће се павиљонски блокови. Око осам милијарди динара је предрачун по грађевинској дозволи за тих 26.000 квадрата, са свим неопходним инсталацијама, морају се радити три трафостанице, за које смо, такође, добили дозволу, онда, гасне станице, нова котларница – рекао је Тодоровић.
В. Ј.