„БОРАЦ МОЦАРТ“ САВЛАДАО „ЦИБОНУ“

„Борац Моцарт“ је успешно стартовао у овогодишњој сезони АБА 1 лиге. Вечерас је у препуној хали крај Мораве савладао загребачку „Цибону“ са 86:79 (22:19, 20:16, 17:21, 27:23).

Током првих 20 минута утакмица је имала висок ритам, а „Борац Моцарт“ је био у сталном вођству. Највећу предност стекао је у последња два минута друге четвртине када серијом 7:0 стиже до вођства 42:35 са којим одлази на велики одмор.

У наставку темпо је незнатно слабији и то одговара гостима који у последњи квартал улазе са заостатком од три поена.

Петорка Ускоковић, Талић, Чарапић, Томашевић и Френклин агресивно започиње одлучујући период и серијом 11:0 домаћин стиже до вођства 70:56. Та непуна три минута су била одлучујућа када је утакмица „преломљена“. Паметном игром до краја сусрета „Борац Моцарт“ долази до првих бодова.

„Борац Моцарт“: Ребрача 6, Сегу 7, Биртс 10, Радовић, Томашевић 15, Талић 7, Франклин 17, Ускоковић 8, Тодоровић, Чарапић 14, Манојловић, Шалић 2.