Kомисија за борбу против наркоманије у школама, која ће радити на подизању свести о штетности наркотика, донела је оперативни план за спровођење програма превенције злоупотребе дрога у школама.
У оквиру овог програма Министарство здравља Републике Србије у сарадњи са Институтом за јавно здравље Крагујевац организовало је у среду, 29. августа, једнодневну обуку за формиране тимове на територији Шумадијског, Моравичког, Златиборског, Рашког и Поморавског округа.
Део овог тима су поред представника школа, Завода за јавно здравље, полиције и других релевантних актера у Чачку и представници Канцеларије за младе.
Они ће се бавити превенцијом наркоманије у школама, а едукација за њих одржана је на Факултету медицинских наука Универзитета у Крагујевцу. Комисија за борбу против наркоманије у школама направила је програм са којим ће ући у све школе у Србији, како би се деци представила штетност наркотика. Проблем злоупотребе супстанци код младих је јако заступљен, јер је у питању све интензивнији проблем, млади узимају све различитије и опасније супстанце.
У Србији сваког дана има све више психоактивних супстанци, праве се на разне начине и све су фаталније. Постоји жеља код деце да то пробају, а на друштву је да покуша да им укаже да то није улазница у свет одраслих и нешто што ће им донети добро у будућности.
Према подацима Министарства здравља Републике Србије у последњих шест месеци на листу забрањених супстанци стављено је 20 нових.
Чланови овог тима апелују на грађане да схвате у каквој је опасности сваки појединац који конзумира дрогу.
Pokret za decu “Tri plus“ ogllasio se saopštenjem povodom sve većeg broja saobraćajnih nesreća u kojima stradaju mlade osobe. Saopštenje prenosimo u celosti: Pokret za decu “Tri plus“ poziva da svi zajedno sprečimo neseće koje nam se dešavaju na putevima Srbije u kojima najviše mladi stradaju. Suočeni sa činjenicama da nas je u Srbiji svakog […]
ВИДНО ПОБОЉШАЊЕ ПОСЛЕ ПРВЕ ТЕРАПИЈЕ Николина од рођења болује од церебралне парализе. Још увек не хода, а тек однедавно почела је да говори. Крајем септембра Николина би требало поново да отпутује у Истанбул, у Клинику „Лив“, како би јој била урађена друга трансплантација матичних ћелија. Као и за прву терапију, за наставак лечења потребно је […]
Експертска миграција је пројекат немачке фирме ДЕКРА и представља припрему медицинских сестара и техничара за рад у клиникама, центрима за рехабилитацију и старачким домовима у Немачкој. Експертска миграција комбинује модел запошљавања и обуке. Запошљавање кроз стицање квалификацијаподразумева језичку и професионалну припрему веć квалификованих (са дипломом) медицинских сестара и техничара у својој земљи (Србији). Презентација пројекта […]