LAKO DO ČETVRTOG TRIJUMFA: Borac – Spartak: 84 – 76

18077070_10155151342253363_1978596751606560423_o

Košarka

LAKO DO ČETVRTOG TRIJUMFA

U 10. kolu Super lige Srbije Borac je bez mnogo muke došao do četvrte pobede, trijumfom nad subotičkim Spartakom:  84 – 76

Piše: Dušan Darijević

Poraz od Mege u prethodnom kolu i sve dalja mogućnost da se Borac „dokopa“ četvrte pozicije koja vodi u ABA ligu, iako postoji mogućnost da se do željenog  sna dođe, ukoliko bude reorganizovano takmičenje, doprinela je sigurno nešto slabijoj poseti u hali pored Morave. Publiku naročito nije privukao ni Borčev protivnik, ekipa Spartaka, koji je jedinu pobedu u Super ligi ostvario nad Borcem u trećem kolu.

Borac je oslabljen ušao u ovu utakmicu. U Sremskoj Mitrovci, protiv Mege, povredio se jedini Borčev centar Milan Milovanović. Nekako je trebalo prevazići  taj hendikep pod košem i suprostaviti se dominantnom Spartakovom centru Kesaru. Na samom početku utakmice, trener Bojić  se opredelio za petorku: Popović, A. Todorović, Radonjić, Mićić, Marinović. Subotičani su se razigrali u prvoj četvrtni zahvaljujući, pre svega, Kesarovoj dominaciji pod Borčevim košem, za koju Čačani nisu imali rešenje. Odlična igra iskusnog centra i 20:18 za Spartak u prvoj četvrtini. U ovoj deonici igre kod Borca jedini na nivou zadatka bio je A. Todorovć.

U drugoj četvrtini dolazi do preokreta i stečenu prednost Borac ne ispušta iz ruku do kraja. Junak ovog dela, ali i čitavog meča je Radonjić. Pun doprinos su dali i Gavrilović, koji se nije mnogo naigrao tokom Super lige, ali i odlični mladi organizator igre Đoković. Na visini zadatka, bio je i još jedan rezervsta Čarapić. U drugoj četvrtini Borac trijumfuje sa 27:11 i na poluvreme se odlazi sa 14 poena razlike 45:31.

U trećoj četvrtini Borac nastavlja sa dobrom igrom, povećava prednost, trener Bojić pruža šansu igračima koji se nisu naigrali u prethodnim utakmicama, puno trojki i uspelih akcija, a sa druge strane jedini raspoloženi igrač, Jelenić, koji je svojim trojkama, održavao kakav takav priključak sa Borcem. Kraj treće četvrtine 27:21. U četvrtoj četvrtni dolazi do opuštanja kod Borca, u igru ulaze gotovo svi raspoloživi igrači, prednost koja je dostizala i gotovo 18 poena tokom igre se topi,  Jelenić sa druge strane, uz asistenciju Kesara, nastavlja dobru igru, ali to nije dovoljno da Spartak napravi preokret. U poslednjoj četvrtini 16:14 za Borac. Za Čačane poslednji koš postiže Radović, poslednji napad i to uspešan, imaju Suboričani i konačan rezultat je 84:76. Kod Borca je najefikasniji bio Radonjić sa 20, pratili su ga Đoković i Gavrilović sa 15, a Marinović je dao 13 koševa. Kod Subotičana najbolji Jelenić sa 28 i Kesar sa 20. Objektivna čačanska publika je zasluženim aplauzom pozdravila odličnu i fer igru Jelenića.

Čačak zaslužuje ABA ligu i zaista bi bilo smešno i porazno da gradovi koji nemaju nikakvu košarkašku tradiciju, sticajem okolnosti budu domaćini najboljim ekipama sa prostora bivše Jugoslavije, a ne grad koji je iznedrio najboljeg trenera Evrope Željka Obradovića, koji je osvojio devetu evropsku titulu.